Potíže s rušením Wi-Fi signálu

Co může způsobovat rušení?

Je důležité předem upozornit na to, že vzdálenost od routeru nehraje v "obcházení" rušení žádnou roli. Je pak úplně jedno, jestli jste od routeru se svým zařízením vzdáleni několik metrů nebo dokonce centimetrů.

Wi-Fi signál může být ovlivňován například okolními Wi-Fi routery (routery vašich sousedů), bezdrátovými Bluetooth zařízeními, jako jsou například bezdrátová sluchátka, hračky apod. Taktéž může mít na signál vliv vadná elektroinstalace.


Jak změnit vysílací kanál na vašem routeru

Přihlašte se do administrace vašeho routeru. Postup, jak toto provést, je zmíněn v návodu pro nastavení Wi-Fi routeru Mercusys nebo TP-Link.


Postup pro TP-Link

V horní části stránky klikněte na záložku "Advanced". V levém menu pak klikněte na položku "Wireless" a následně pod tím na "Wireless Settings". Ve formuláři se pak zaměříme na položku Channel, u které máme na výběr z několika kanálů.Výběr kanálu potvrdíme tlačítkem "Save" v pravém dolním rohu pod formulářem.

Stejným způsobem můžete přenastavit také kanál pro 5GHz síť. V pravém horním rohu klikněte na "5GHz".Následně se vám pak objeví formulář pro konfiguraci 5GHz Wi-Fi sítě.

V některých případech je možné, že dojte k automatickému restartu routeru. Vyčkejte tedy několik desítek sekund, než router obět naběhne.


Postup pro Mercusys

Pro Mercusys je postup totožný jako u TP-Linku. Menu Mercusysu je pouze kosmeticky odlišné.

Liší se pouze adresa, pod kterou se vstupuje do administračního menu. Postup, jak se do konfiguračního menu dostat, je zmíněn v návodu pro nastavení Wi-Fi routeru Mercusys.

Klíčová slova: rychlost měření speedtest 5GHz kabel rušení kanál bezdrát TP-Link Mercusys