Měření rychlosti připojení

Jak změřit rychlost internetu?

Pro získání nejpřesnější hodnoty downloadu (rychlosti stahování) a uploadu (rychlosti nahrávání), speedtest doporučujeme vždy měřit rychlost přes počítač, připojený k routeru kabelem. Tím se dá zároveň i vyloučit případná závada na vašem Wi-Fi routeru, která se může projevovat rušením vysílacího pásma, technickým zastaráním nebo zhoršeným signálem způsobeným překážkou.

Měření rychlosti můžete spustit okamžitě, kliknutím níže na kulaté tlačítko "GO".

 Řešení potíží s nízkou rychlostí

Problémy s nízkou rychlostí a výpadky připojení přes Wi-Fi.

V takovém případě se velmi pravděpodobně jedná o problém s rušením Wi-Fi od okolních signálů (nejčastěji od routerů vašich sousedů). Pro ujištění, je zapotřebí provést měření rychlost přes počítač, připojený k routeru kabelem. Pokud po kabelu bude rychlost i stabilita připojení v pořádku, lze postupovat několika způsoby.

  • Pokud je to možné, mějte své zařízení připojené k routeru kabelem.
    Jestli máte například vaši smart TV, set-top-box nebo herní konzoli umístěnou v blízkosti Wi-Fi routeru, je nesmysl tato zařízení připojovat bezdrátově. Na rozdíl od bezdrátové Wi-Fi získáte nejrychlejší, nejstabilnější a ničím nerušené připojení, které tato zařízení vyžadují.

  • Pokud váš router i vaše koncové zařízení podporuje 5GHz Wi-Fi, připojte se k síti, která má za svým názvem příponu "_5G".

  • Je nutné změnit vysílací kanál na vašem routeru.
    Pro více informací přejděte na návod na změnu vysílacího Wi-Fi kanálu

  • Je-li váš router technicky zastaralý, vřele vám doporučujeme zvážit jeho výměnu za novější, výkonnější model s podporou nejnovějších technologií.


Problém s rychlostí po kabelu i přes Wi-Fi.

V tomto případě neváhejte kontaktovat naši technickou podporu. Pravděpodobně se nejedná o závadu na vašem koncovém zařízení. Naši pracovníci vám rádi pomohou tento problém vyřešit. Kontaktovat nás můžete buďto telefonicky nebo přes kontaktní formulář, který je k dispozici v záložce kontakty.


Klíčová slova: rychlost měření speedtest 5GHz kabel rušení kanál bezdrát